Solvay v České republice

Skupina Solvay působí v České republice od roku 1991, kdy Solvay i Rhodia (v té době součást skupiny Rhône-Poulenc) otevřely v Praze své první kanceláře.

První zmínka o působení firmy Solvay v České republice však sahá ještě mnohem dále, a to až do roku 1905, kdy byla založena továrna na výrobu sody v Ústí nad Labem Neštěmicích. V roce 1916 bylo rozhodnuto o otevření vlastního lomu na vápenec a v roce 1918 byla zahájena těžba v katastru obce Svatý Jan pod Skalou, v lokalitě známé jako Solvayovy lomy. Těžba vápence v této lokalitě byla firmou ukončena v roce 1956.

Solvay vyvíjí inovativní, udržitelná a konkurenceschopná řešení s vysokou přidanou hodnotou, která jsou navrhována na míru našim koncovým zákazníkům pro následující trhy:

  • Aeronautika a automobilový průmysl,
  • zemědělsko-potravinářský průmysl,
  • stavebnictví,
  • spotřební zboží a zdravotní péče,
  • elektrotechnika a elektronika,
  • energie a životní prostředí,
  • průmyslové aplikace. 

Kontaktujte nás

picto-contactClick to enlarge
Solvay CR, s.r.o.
Záběhlický zámek
Za Potokem 46/4
106 00 Praha 10
Česká republika 

Tel.+420 272 101 911
Fax+420 272 101 925

Obchodní informace
Zašlete nám své otázky, které se týkají našich produktů

Další informace
Zašlete nám své obecné dotazy ohledně společnosti Solvay

O skupině Solvay

Solvay je firmou chemických specialit zaměřující se na vývoj chemických látek určených k řešení klíčových problémů a výzev současnosti.  Solvay je inovativní společností spolupracující se zákazníky na mnoha globálních koncových trzích. Produkty firmy Solvay se uplatňují  v letadlech, automobilech, bateriích, inteligentních a lékařských přístrojích, při těžbě nerostů, ropy a plynu, a v celé řadě dalších aplikací, které zvyšují efektivitu a podporují udržitelný rozvoj. Lehčené materiály společnosti Solvay přispívají k čistší mobilitě,  průmyslové formulace optimalizují využití zdrojů a  vysoce účinné chemické látky zlepšují kvalitu ovzduší a vody. Solvay má sídlo v Bruselu a zaměstnává zhruba 27.000 zaměstnanců v 62 zemích. Čistý obrat za rok 2018 činil 10,3 miliard Euro a ziskovost EBITDA dosáhla 22%, přičemž 90% tržeb je generováno z činností, v nichž společnost patří mezi top 3 světové lídry. Solvay SA (SOLB.BE) je kotována na burze Euronext v Bruselu a Paříži (Bloomberg: SOLB.BB - Reuters: SOLB.BR), ve Spojených státech jsou její akcie (SOLVY) obchodovány prostřednictvím level 1 - ADR programu. (Uvedené finanční údaje zohledňují avizovaný prodej polyamidů.)