Solvay v České republice

Skupina Solvay působí v České republice od roku 1991, kdy Solvay i Rhodia (v té době součást skupiny Rhône-Poulenc) otevřely v Praze své první kanceláře.


První zmínka o působení firmy Solvay v České republice však sahá ještě mnohem dále, a to až do roku 1905, kdy byla založena továrna na výrobu sody v Ústí nad Labem Neštěmicích. V roce 1916 bylo rozhodnuto o otevření vlastního lomu na vápenec a v roce 1918 byla zahájena těžba v katastru obce Svatý Jan pod Skalou, v lokalitě známé jako Solvayovy lomy. Těžba vápence v této lokalitě byla firmou ukončena v roce 1956.

Solvay vyvíjí inovativní, udržitelná a konkurenceschopná řešení s vysokou přidanou hodnotou, která jsou navrhována na míru našim koncovým zákazníkům pro následující trhy:


  • Aeronautika a automobilový průmysl,
  • zemědělsko-potravinářský průmysl,
  • stavebnictví,
  • spotřební zboží a zdravotní péče,
  • elektrotechnika a elektronika,
  • energie a životní prostředí,
  • průmyslové aplikace.

O skupině Solvay

Solvay, jakožto mezinárodní skupina vyrábějící chemické a vysoce pokročilé materiály, pomáhá svým zákazníkům vyvíjet inovativní a udržitelné materiály a řešení s vysokou přidanou hodnotou, která snižují energetickou náročnost a emise  CO2, optimalizují využití zdrojů a zvyšují kvalitu života. Solvay je zdrojem pro mnoho trhů od automobilového a leteckého, trhu spotřebního zboží a zdravotní péče, energetiky a životního prostředí, elektrotechniky a elektroniky, stavebního průmyslu a trhu průmyslových aplikací. Skupina má hlavní sídlo v Bruselu, zaměstnává přibližně 30 900 pracovníků a působí v 53 zemích světa. V roce 2015 dosáhla celkových tržeb ve výši 12,4 miliard EUR a generuje 90% svého čistého obratu z činností, v nichž patří mezi tři světové lídry. Solvay SA (SOLB.BE) je kotovaná na burzách EURONEXT Brusel a EURONEXT Paříž (Bloomberg: SOLB:BB – Reuters: SOLB.BR).